top of page

Domy pasywne - ile kosztują? 

Kompleksowa budowa domu - pod klcz

Domy pasywne coraz częściej pojawiają się na mapie naszego kraju. Te budynki mieszkalne doskonale odpowiadają na zapotrzebowanie osób stawiających na oszczędność i ekologię. Pozwalają zminimalizować koszty związane z użytkowaniem budynku, w tym przede wszystkim jego ogrzewaniem i poborem energii elektrycznej. Są także ekologiczne, przyjazne i bezpieczne dla środowiska oraz oparte na wykorzystaniu OZE. Domy pasywne to inwestycja, którą warto rozważyć przede wszystkim z perspektywy związanych z tym kosztów.

GALERIA
TAK BUDUJEMY!

Obejrzyj nasze przykładowe realizacje. Przyjrzyj się z bliska naszym materiałom i technologii. 

Przekonaj się, że dom energooszczędny może być prosty w budowie!

Domy pasywne i ich niezwykłe możliwości

Domy pasywne gwarantują obniżenie kosztów eksploatacyjnych. By dany budynek został zakwalifikowany jako dom pasywny, powinien spełniać określone normy: 

 

- roczne zapotrzebowanie na ciepło musi być mniejsze niż 15 kWh/m2,

- roczne zużycie energii do ogrzania budynku, wody użytkowej i zasilania urządzeń elektrycznych musi być mniejsze niż 60 kWh/m2,

- współczynnik przenikalności ciepła nie może być większy nić 0,15 W/m2K. 

 

Tym samym budynek pasywny musi być nie tylko wyposażony w wydajną izolację, ale również określone rozwiązania konstrukcyjne. Ważne jest, by przeszklenia w budynku były wyeksponowane na stronę południową, układ pomieszczeń wspomagał zatrzymywanie ciepła w środku, stolarka okienna i drzwiowa gwarantowała maksimum szczelności, a także był wyposażony w systemy generowania energii - panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, a także wentylację z rekuperacją.

Najważniejsze informacje o kosztach budowy domu energooszczędnego

Budownictwo energooszczędne rozwija się w naszym kraju od wielu, a do najbardziej obiecujących należą właśnie domy pasywne. Choć generują one oszczędności, to jednak są droższą inwestycją niż standardowe budownictwo. 

 

Oczywiście ostateczna cena zależy w dużym stopniu od indywidualnych wytycznych i oczekiwań inwestora, a także rozmaitych warunków, w których inwestycja będzie realizowana. Dlatego ostateczna cena jest zawsze ustalana indywidualnie. 

 

Oprócz opłat związanych z wykonaniem projektu, wpływ na ostateczną cenę ma także wielkość domu, rodzaj zastosowanej izolacji termicznej, obecność i standard systemów wentylacji, klimatyzacji i rekuperacji, wykorzystanie technologii OZE, ceny gruntów w danym regionie, jakość wykończenia i zastosowanych materiałów oraz oczywiście koszty związane z robocizną. 

 

Choć ceny domów pasywnych mogą rozbudzać wątpliwości, to jednak są one inwestycją na lata, a nawet dekady - gwarantują minimalne koszty eksploatacji, dużą niezależność energetyczną od lokalnego dostawcy oraz jego stawek, a przede wszystkim energooszczędne funkcjonowanie. Dlatego są rozwiązaniem wartym uwagi i rozważenia, szczególnie jeśli zależy nam na połączeniu oszczędności i ekologii.

havis_sygnet.webp
DLACZEGO HAVIS?

Jesteśmy grupą specjalistów z branży budowlanej, dla których budownictwo to przede wszystkim pasja i nieustanne poszukiwanie najlepszych możliwych rozwiązań. Jednocześnie pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi, oferując szybkie w budowie i trwałe domy oparte o technologię IZODOM. 

premium-quality.png
NAJWYŻSZA
JAKOŚĆ
eco-light.png
DOMY
ENERGOOSZCZĘDNE
save-money.png
ATRAKCYJNA
OFERTA
back-in-time.png
KRÓTKI CZAS
REALIZACJI
worker.png
PROFESJONALNY
ZESPÓŁ
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
UMÓW SIĘ NA ROZMOWĘ

Nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Umów się na rozmowę lub spotkanie i poznaj szczegóły dotyczące realizacji Twojego nowego, wymarzonego domu!

bottom of page